Reference

I u nás jsme za mastičku i mýdlo moc vděčný. Syn ošklivé akné. Stačilo opravdu jen týden a zánětlivé akné začalo ustupovat. Všem moc doporučuji.

paní Vladimíra

 Chtěla bych vám tímto moc poděkovat za to že jste !
Měla jsem ošklivou vyrážku na zádech a ani pan doktor si s tím nevěděl rady. Vyzkoušel na mě nespočet různých mastiček a když to nepomáhalo, řekl mi že to mám z alergie na oblečení a že musím všechno vyhodit a koupit si oblečení pouze z čisté bavlny. Pak jsem čirou náhodou objevila vás Smolenku ! Díky vám mi vyrážka po používání smolné mastičky a krému od vás zmizela a já nemusela žádné oblečení vyhazovat. Moc vám tímto děkuji za pomoc. Chtěla bych vám ještě moc poděkovat za vaše úžasné mýdlo, nejen že příjemně voní, ale taky mi moc pomáhá na lupénku, která se mi často pokouší vrátit a to na dlaních rukou. Díky vám, ji zažehnávám vaším mýdlem, aby se nevrátila vůbec. Používám na ruce pouze mýdlo od vás a beru si ho všude sebou. Dokonce jsem si ho oblíbila i při mytí celého těla, protože jsem zjistila že pomáhá i při akné a zažehnává různé kožní alergie a ještě je po něm pleť krásně hebká. Moc vám ještě jednou děkuji za to, že pomáháte nemocným lidem, kterým doktoři pomoct neumí.

paní Elis

 Já Vás chválím a doporučuji, kudy chodím. Dnes jsem třeba zjistila, že mě po natření přestaly svědit štípance od komárů a na drobné šrámy na těle dostává moje kobylka zásadně Smolenku.

paní Jitka 


 Musím Vám napsat, že Smolenka na nehty je naprosto fenomenální - díky za ni. Nechcu se nějako rozepisovat, ale nehet na palcu mi už hrál v černofialových tónech a po roce poctivého mazání mám nehet konečně narostený v normální barvě a dokonce hladký ! Smolenka je pro mne naprosto bezkonkurenční, nejen na nehty ale mám i krém, používám  ho jen na paty a stačí  mi namazat  občas, paty nejsou zhrublé natož aby praskaly.

 Je moc dobře, že jste pro nás oživili takovéto skvělé produkty, opravdu velký dík za to. Přeju hodně spokojených zákazníků.

 Jana B., Mšeno


Vkládáme anonymní referenci naší zákaznice, která se rozhodla zaslat fotografie před a po použití naší Smolenky. Paní se tvoří ekzém hlavně na krku, dekoltu, kolem rtů a na rukách. Ekzém je ve formě vodnatých puchýřků, které se vytvoří, projdou určitým vývojem, prasknou a zasychají. Ekzém provází svědění a zčervenání pokožky. Dermatologie si s tímto druhem ekzému nevěděla rady a byla jí ordinována kortikoidní léčba, která nezabírala. Po vyzkoušení naší Smolné masti (cca 1 týden na noc), kdy byla aplikována na jednotlivé  puchýřky dochází ke zmírnění problémů (fotografie vpravo). Po zmírnění ekzému pokračovala v používání Smolného krému. Velice si vážíme za zaslané fotografíe a moc děkujeme! 


Vážená paní Klecandová, ráda bych Vám tímto chtěla poděkovat za úžasnou smolnou mast. Provozuji masáže a pedikúru, mám vlastní firmu. Setkávám se s různými problémy nohou. V každém případe, kdy byla mast aplikována, došlo ke zlepšení i k úplnému vyléčení. Léčíme tím prasklé paty, suchou papírovou kůži diabetiků, opakovaně se loupající kůži na nohou. Dokonce tím paní vyléčila nevysvětlitelný mozol ve dlani svému muži. Mám potřebu Vám dát vědět, že Vaše mast léčí a uzdravuje, což asi určitě víte. Jedna moje klientka si při přičichnutí vzpomněla, že když byla malá a tatínek se pořezal, okamžitě utíkal do lesa a ránu přikládal ke stromu, který byl od smůly. Ještě jednou Vám za své spokojené klienty děkuji. Se srdečným pozdravem

Pavla (majitelka firmy)


Jsem diabetik a mám velké potíže s mykózou (plísní) nehtu, zarůstaní nehtu ekzémem nohou, na nohou mám zaschlé strupy a praskliny kůže. Po použití smolné masti se kůže hojí a strupy pomalu odpadají, mast vytahuje plíseň z nehtu a vidím veliký pokrok v léčbě mých nemoci. Smolná mast je výborná na ekzém, plíseň nehtů a proti zarůstaní nehtů i na popraskané paty - všem vřelé doporučuji.

Dušan K. , Bruntál


Dobrý den, paní Klecandová, před 14 dny jsem se vrátila z daleké dovolené, kde jsem dostala rozsáhlý pásový opar, musela jsem být v nemocnici a měla jsem po návratu domů, zaschlé strupy na těle promazávat nějakým hodně mastným krémem...uviděla jsem, že mám ještě v kelímku trochu smolenky...a tak jsem 2x denně mazala...velmi dobře se kůže hojila a strupy odpadávaly...a cítila jsem i menší bolest...a mast došla! Tak jsem nyní objednala další, trochu se zdržela, ale nevadí, kůži už je od toho nejhoršího zahojená a nyní natírám, protože jsou velké, rudé a hluboké jizvy, po celém levé trupu těla. Navíc jsem s překvapením zjistila, že se mi přestaly lámat nehty na rukou a třepit, toho jsem se nemohla zbavit nijak dlouhá léta...všimla jsem si toho a přemýšlela co se stalo, že mám nyní nehty moc pěkné a pevné ...aha...přišlo s tím, že jsem to v letáku nyní od Vás četla, že mast působí i na takové problémy s nehty a to během 14 dnů pravidelného a nevědomého mazání! Mazala a natírám si tělo a tím se dostává mast i na lůžka nehtů... Takže Vám chci poděkovat a abyste měla další zpětnou vazbu, jak i jinak Smolenka pomáhá.

Marie M., Brno


Také jsem velice spokojená s výrobky. Kupovala jsem 2letému synovi na palec u nohy, měl ho po pádu býka (hračky) zanícený a do tří dnů to měl krásně zhojené. Po týdnu jsem koupila i krém na ekzém a ložiska se také ztrácí. Mast ještě používáme na chodidla, pod prsty mu praská kůžička, jak se mu potí nožičky. Takže za nás top produkt za hubičku.

Lenka Š., Tábor


Z masti a krému jsem opravdu nadšená, a tak bych Vám chtěla přispět svou recenzí. Úžasná věc na akné! Především na akné typu "celoživotní puberta". Cca po týdnu používání (večer mast, ráno krém) již vidím velký pokrok - zanícená místa se vysušují a rychle mizí, nikde se nic nešoupe, černé tečky mizí také. Opravdu koukám a doporučuji. 

Verča J.


Vážená paní Barboro koupila jsem si vaši mast i krém Smolenku, Chtěla jsem původně na zarůstající nehty na nohou. Ale manžel je vozíčkář (ochrnutý) a jak pořád sedí tak se mu udělali dekubity. Musím poděkovat, že když jsem je začala mazat, tak se začali hojit, až se p. doktorka divila. Moc děkujeme, hlavně manžel, že nemusel na operaci. S jedním totiž už byl a dlouho se to hojilo. 

 Eva D.


Dobrý den, na Dožínkách na Letné jsme si u Vás koupili Vaše produkty krém a mast. Velice nás všechny překvapily účinky Vašich výrobků - synovi se krásně zahojily pubertální beďary, kolegyni se zahojil kontaktní ekzém na rukách (teď má ruce jak dáma a mamča si hojí operační jizvu). Děkujeme moc a pokračujte, přejeme moc úspěchů, protože toto je přírodní zázrak. Opět objednáváme.

 M. Drobníková


Doporučuji všem! Mě už podruhé pomohla na rozjíždějící bércový vřed. U lékaře by to bylo na dlouhé léčení. Mast krásně vytáhne veškerý hnis, bez bolestí a rána se v pohodě zahojí. Moc za tu mast děkuji.

Karin V., Čáslav


Pro mast i krém jsme si jeli v pátek do obchodu, do Kyjova a udělali si tím i prima výlet. Mast i krém nás nadchly. Mě nejvíc maličké a cestovní balení mastičky do kabelky.

Jana S., Přerov


Objednala jsem si od vás mast i krém Smolenka a hned první zkouška masti dopadla velmi dobře. Manžel si mazal asi dva týdny hrozně vypadající loket a problém je vyřešen. Budeme zkoušet dál.

Alena L.


Baruško, díky moc za mast i krém. Zabrala na praskliny tak, že do druhého dne přešla ta hnusná bolest a teď už se doléčuje kůže. 

Jarmila S. 


Výborná mast. Pomohla na zarůstající nehet a zánět. Už jsem ani nedoufala, že se toho syn zbaví a budeme muset na chirurgii. Ale mast mu vytáhla hnis a už se hojí. Velká paráda. Vřele doporučuji.

Soňa B., Pardubice


Dobrý den, objednala jsem mast a krém. Oba výrobky splňují požadavek. Postupně léčí i ekzém a jiné kožní problémy. 

Soňa L., Česká Lípa


Já jsem koupila a výsledek se dostavil. Vnouček zahnisaný nehet u nohy - mazali jsme a teď může došlápnout a hojí se. Já popáleniny po omastku a krásně se hojí budu objednávat dál a teď i krém. Děkuji moc.

Vera D., Třebíč


Mám a perfektní. Otevřená rána se hrozně dobře hojila. Doporučuji.

Hana P., Sedlčany


Vaše mast suprově pomohla naší bábině na ruce. Má již 2 roky hrozný ekzém, praskliny až do krve. Ani kožní doktoři nepomohli. Díky za Vaši úžasnou Smolenku.

Jiřina C., Horšovský Týn


Dobry večer Báro, musím Vám napsat, že mastička tentokrát vyhojila našeho psa, kolii vousatou. Vylízal si packu až do krve, v chlupech jsme si toho všimli dlouho, měl to ve velikosti 5cm a po Smolence se mu to do čtyř dnů krásně zahojilo. Veterináři to léčí antibiotiky a kortikoidy, takže mockrát díky. Smolenka uchránila zdraví našeho psa a naší peněženku. Přeju spoustu krásných dní.

Vládka K., Plzeň


Používám ji na ekzém a vlastně na všechno. Je to zázrak :-)

Ladislava V., Plzeň


Pomáhá na léčbu zánětů a ničí mykózu nehtů.

 Leona K.


Smolenku jsem dostala od kamarádky, pomohla mi na vyrážku na ruce.

Miluška B., Kroměříž


Na plísňové nehty manžela. 

Lenka L., Ústí


Smolnou mast používám na psí tlapky, máme alergii na plísně v trávě, zabírá báječně!

Jana S., Arnultovice


Výborná na plíseň, opary a veškeré svědivé reakce, které zklidňuje... mám vyzkoušeno, objednávám znovu :)

Helena L., Velká Chmelištná


Používám na spáleniny a na pupínky, je vynikající.

Martina S.


Smolný krém používám při zhoršení atopického ekzému, nebo prasklin.

Hanka G.


Používám mast i krém na nehty na nohou i rukou. Ať žije příroda a bylinky!!!

 Sabina Š., Praha


Smolenku používáme s dětmi snad na všechno. Od drobných ranek až po bolest zoubků. Máme ji rádi, jen doporučuji.

Petra C., Radkov


Na Smolenku nedám dopustit, zatím pomohla na všechno na co jsem ji použila, plíseň na nehtech odřeniny opary, vykousaná packa u psa se zahojila za čtyři dny, bolest zubů taky povolila, tu mast znám od dětství, jen jsem na ni na hodně let zapomněla, asi na 40

Vládka K., Plzeň


Smolenka je fakt super - na ekzém, plíseň i třeba popraskané paty, vřele doporučuji.

Hana D., České Budějovice


Mastičku dobře znám, používáme celá rodina na jakékoli kožní problémy, pomáhá i na onemocnění nehtů a nehtového lůžka a jako bonus navíc velmi příjemně voní!!

Majka H.


Nejlepší na paty a lokty, nic jiného a hlavně přírodního tak pěkně nefunguje, děkujeme ;)

Jana B.


Nejlepší mast, co znám. Koupila jsem ji dědečkovi na bercový vřed a je velmi spokojený.

Eva S.


Opruzeniny, spáleniny, puchýře, záděry, akné, tvrdé paty...

Veronika S., Čekanice


U nás v rodině používáme smolenku na ekzém, lupenku a plíseň na nehtech.

Jana M.


Používám ji na ekzém. Díky kamarádce, která vás našla na netu!!

Jitka K., Nadějkov


Krém je výborný na lupenku, promastí, zklidní a je výborný i na suché ruce.

Helena G., Praha


Mám už 3 měsíce mast a jsem s tím moc spokojená. Zase si objednám.

Helena F., Praha


Také jsem ji použila na bolest zubů a super. Teď mě bolí nohy, tak to mažu, snad pomůže.

Lenka K., Hlučín


Je to super krém, syn je velice spokojen. Děkuji

Alena Š.-N., Uherské Hradiště


Díky za krásné vánoční balení smolenky, jsme s ní moc spokojení, opravdu skvělé výsledky.

Lucie J., Zárybničná Lhota


Objednala jsem si krém a jsem s ním spokojená. Funguje to... Svaly fungují, mastné a krém výborný. Diky

Helena F., Praha


Byla jsem ošklivé pokousána od psa. Používám mast a krásně se to hojí. Mohu jen doporučit.

Jana H., Jablonné nad Orlicí


Také už jí mám a je výborná na opary. Už jsem jich objednala 6 kousků i pro kolegy.

 Zuzana P., Lanškroun


Smolenka opravdu pomáhá! V létě na dovolené u moře nám opakovaně pomohla na velmi nepříjemné žahnutí od medůzy a před pár dny zase na nateklý bodanec od hmyzu. Všem vřele doporučuji i ve své ordinaci.

Zdeňka K., Tábor


Mast jsem obdržela, super pomáhá!

Pavla L., Zlín


Teď jsem si ji dávala na opar, trpím na ně a super.

Anysek, Český Brod


Mám od vás mast i krém a jsem s obojím velmi spokojena. Doporučuji ostatním!

Zdenka V., Krnov


 Já mast koupila manželovi na otevřenou diabetickou nohu a po 3 měsících se noha zavřela, super. Manžel má již jen malou jizvičku na noze. Mast jsem aplikovala 2-krát denně na omytou nohu, ve slabé vrstvě přikládala gázovinu a omývala jsem to desinfekcí. Přeji mnoho vyléčených pacientů!

Anysek, Český Brod


 Jsou úžasné! A jak voní! Lesem :-)

Naďa J., Rudná


Moje babička mne už jako dítě mazala Voštovku na odřeniny a různá bebíčka, bydlela v Táboře. Po desítkách let jsem si na tu voňavou mast vzpomněla, když mne začala trápit plíseň na nehtech a ostruhy na patách. Díky googlu jsem vás opět našla, problémy vyřešeny a také další - spáleniny od sluníčka, vykousaná packa u psa. Bydlím v Plzni a věřte, že ve mne máte vděčnou propagátorku :-) a vánoční dárky už mám vymyšlené pro všechny, co mam ráda. Děkuji moc, že stále pokračujete v rodinné tradici a přeji vám ať se vám daří.

Vládka K., Plzeň


Také jsem si objednala krém i mast a spokojenost! Na akné zabírá! Doporučuji :-) a jen tak dále a hodně spokojených zákazníků.

Marie B.


 Po dvoudenním užívání znatelná úleva.

 Vendula P.


Dobrý den, objednala jsem pro maminku krém i mast. Je velmi spokojená - mast používá na bércový vřed. Určitě si objednáme znovu. Děkuji.

Lenka Z., Olomouc


Mast nám pomohla, používala jsem na kočičku, měla zánětlivé onemocnění kůže

 Zdeňka B. 


Koupila jsem si od vás Smolenku mast i krém a je to vynikající, moc mi pomáhá a opět si dojedu k vám ještě koupit, je super. Jak mast tak i krém. Moje dcera si koupila krém na ekzém a pomohl jí moc, ekzém se úplně ztratil a dcera je moc spokojená.

Irena D.


Dodání super, hned jsem použil na odřený prst, velmi rychle se hojí, nechápu, super věc, doporučuji.

Pavel


Smolnou mast jsem koupila na doporučení mé kamarádky Lucky P. a výborně zabrala do dvou dnů na dlouhotrvající neidentifikovatelnou vyrážku na zádech a ramenou, proto nyní objednávám pro celou rodinu jako dárky pod stromeček:-) 

Hana H.


Objednala jsem si krém i mast. Jsem velmi spokojená - mast úžasně zabrala na bércové vředy. Děkuji.

Bohumila B., Rožmitál pod Třemšínem


Dlouhodobé bolesti zubů, tváře a bolesti hlavy - několikrát nasazeny antibiotika. Mast se natírala hlavně na tvář v místě bolesti zubů a do dvou dnů začaly bolesti ustupovat a celkově do týdne se zmírnily, až pocitově o 80%, což je v tomto případě super!

 "VIVACITAS" a "Zdravém spaní a eko praní", Kyjov


Děkuji za vaše stránky na FB, kde jsem se dozvěděla o vaší Smolence. Mám na holeni už několik let ekzém a vyzkoušela jsem snad vše od antibiotik po kortikoidy a nic. Tak jsem si objednala Smolný krém a skepticky si myslela, že zase nic - a ono to zabralo! Už nemám na noze strupy, ale jen červené flíčky, takže objednávám další balení, děkuji moc!

Jitka K., Svojkov


Objednala jsem si u Vás krém i mastičku na nehtovou plíseň, během týdne se stav nehtů rapidně zlepšil, je vidět, že výrobek od Vás opravdu pomůže a proto moc děkuji a budu doporučovat. Díky FB jsem se o Vás dozvěděla a jsem za to ráda. Přeji hezký den a pohodový víkend!

Jaroslava P., Jirkov 


Mohu potvrdit, že Smolenka pomáhá, hojí mi bércový vřed, se kterým si neporadila ani medicína!

Václava V., Příbram


Opařila jsem si kus malíčku na ruce - namazala a po dvou hodinách nevím, že nějaké opaření bylo. Přestalo to téměř okamžitě pálit/bolet, nevznikl otok, zarudnutí... paráda!!!

Kateřina S., Ústí nad Labem


Paní Klecandová, Vaše "Smolná mast" je vynikající, vyhojila mně moji bolavou nohu! Objednávám další balení!

Eva S., Praha 


Dlouho jsem trpěl na mykózu na nohou a projevovalo se to tak, že se mi olupovala kůže hlavně na prstech zespoda. Mazal jsem asi 3 týdny ráno a večer a po týdnu se kůže začala zacelovat a plíseň postupně mizet. Ještě preventivně občas mažu, ale jsem s účinkem moc spokojený. Manželka zkusila na opary a taky chválí, budu doporučovat dál.

Pavel K., Liberec


Nejsem z těch, kdo věří na "zázraky", třeba nad homeopatií dost kroutím hlavou. Ale na druhou stranu myslím, že má-li člověk přežít, měl by si přiznat, že je součástí přírody a respektovat její sílu. Proto to nepřeháním se "zaručenými" prostředky z lékárny a radši vyzkouším něco z přírodní medicíny. Smolenku máme od jara 2015 a už jsme s ní mazali:

opruzeniny - zmizely spolehlivě do druhého dne

alergickou vyrážku ze slunce (u moře) - velmi se zklidnila, ustoupila do 3 dnů

atopický ekzém - ustoupil do druhého dne

odřeniny - menší se změnily v suché strupy do 2 dnů

plošnou ránu u kocoura, zřejmě po kousnutí, takže určitě infikovanou (v ploše asi 2 cm2, na krku, kde si to nemohl olizovat) - ta se sice hojila asi 2 týdny, ale díky Smolence zcela bez zánětu a po aplikaci se rána vždy viditelně zklidnila (jen kocour začal prchat, jen co jsem vzala do ruky kelímek, nechápu proč :-)), každopádně nám to ušetřilo návštěvu u veterináře, aplikaci antibiotik a příslušný obnos

opary - to je kapitola sama pro sebe - mám s nimi bohaté zkušenosti, jakož i s pravdivostí reklam na nejrůznější na jejich léčbu určené přípravky. Všechno pomáhá jen částečně, zato po Smolence přichází okamžitá úleva a výrazné zrychlení průběhu oparu; po třech dnech je prakticky pryč

Takže Smolenku všem vřele doporučuju - a slibuju, že příště se snad odhodlám i k fotodokumentaci!

 Kateřina Čadilová, Mukařov


Báro, moc děkuji za Vaši mast - je super a funguje opravdu na kdeco. Všude ji doporučuji a už vím, co letos dostane moje rodina na Vánoce pod borovici :)

Pavla B., Borotín


Objednala jsem si mast i krém v prosinci na zkoušku a dnes jsem vám poslala další objednávku...... pomáhá na bolest kloubů a i na kožní problémy je výborná..... škoda, že nemáte nějakej obchůdek v Olomouci.....

Alena B., Olomouc


Mast dorazila dnes, musím podotknout, že jsem ji ve středu objednala, dnes je pátek a mám ji doma. Zatím jsem si namazala sedřenou kůži na prstu a hned je bolest menší, určitě použiji i na jiné věci, super zboží, super firma!!!!!!

Renáta L., Plzeň - Litice


Krém používáme celá rodina, hlavně jím potírám dětem záděry, skvěle pomáhá, manžel zase na rozpraskané prsty na rukou. Je opravdu výborný.

Blanka S., Varnsdorf


Manželovi se různě po těle, nejvíce na nohách dělají zarudlé flíčky zhruba ve velikosti padesátikoruny. Po čase se na nich vytvoří zaschlé šupinky a kůže je zrohovatělá. Není to lupenka, kožní lékařka naznala spíš lišej nebo něco podobného, vlastně ani nevěděla co přesně to je. Žádné masti nepomáhaly, proto jsem Vás požádala o Smolenku. Zatím je naše zkušenost dobrá a Smolenka má výborný účinek. Manžel je i majitelem bércového vředu, který má v současné
době v klidu, zahojený, ale potírá si i toto místo. Vím, že kožní projevy jsou důsledkem hlubšího, zánětlivého procesu uvnitř našeho organismu, proto je třeba něco v životě zásadně změnit, ale pokud se najde pomoc na řešení těchto důsledků, tak za to moc děkuji.
Paní Barboro, moc Vám děkuji za to, že vyrábíte pomoc lidem a přeji Vám, ať se Vám i s manželem nadále daří.

Jana D., Velké Meziříčí


Mast používáme na všechna poranění a vždy spolehlivě zahojí. Krém s bambuckým máslem nyní aplikuji na atopický ekzém, velmi dobře zabírá a hojí, přestože nepoužívám žádné kortikoidní přípravky. 

Dáša K., Mnichovice


Se Smolenkou mastí jsem spokojena. Pomohla mi například na hemoroidy, které mě trápily nějakou dobu po porodu. Jen tak jsem to zkusila a zabralo to. Dávám přednost přírodním prostředkům a pokud jsou lokální produkce, jsem ještě radši.

Irena V., Plzeň


Jsem z okolí Liberce, ale vím jedno, až mi dojde mastička, tak si koupím další. Bolesti, i když se stále vrací, přestanou za dva dny. S mastičkou jsem velmi spokojená.

Dáša Z., Mníšek u Liberce


Jsem velice příjemně překvapená, jak mastičky fungují. Veliká spokojenost. Manžel má lupenku, žádné masti mu na úmorné svědění nepomáhalo. A vida SMOLENKA pomáhá. (manžel konečně v noci spí a neškrábe se.) Touto cestou vám chci moc poděkovat. Poprosila bych vás tedy zároveň o radu, zda si dcera může namazat dáseň nad zuby. Má tam puchýřek. Jestli to je váček, nevím. Jsem od Jablonce nad / Nisou a určitě by bylo fajn tu mít vaše kouzelné výrobky.

Gábina K., Janov nad Nisou


S mastí i krémem jsem spokojená já, manžel i dcera. Dokonce i našemu špageťákovi léčíme Smolenkou uši, protože má nedokrvené konce uší a hlavně v zimě s tím má problémy. Po každodenním mazání Smolenkou se mu to ale hodně zlepšilo a ouško vypadá v pořádku. 

Zuzana S., Kroměříž


Mast je v Balkově Lhotě známá přes několik generací. Zahojila nám všechny řezné i hnisavé rány, pokousání psem. Vše zázračně zahojila. Rodina Voštů poskytovala tuto smolnou mast mým prarodičům i rodičům a tomu kdo ji potřeboval. Když se něco přihodilo, běželo se k Voštům.

Květa M., Balkova Lhota


Tuto mast jsme používali na záněty a drobná poranění kůže.

 Jaroslava V., Balkova Lhota


Smolnou mast znala již moje babička. Nedávno mne bolel zub a od něj celá polovina obličeje. Potřela jsem si na noc dáseň a ráno jsem na ní měla bouli plnou hnisu. Po propíchnutí hnis vytekl a na rentgenu u zubaře jsem měla zubní kanál naprosto čistý. Zubařka tomu nemohla uvěřit. Maminka si s mastí léčila rozpraskané prsty až do krve.

Vladislava P., Balkova Lhota


Výrobou masti se u Voštů začali zabývat přibližně od roku 1880. Zkušenosti mé a mých rodičů a prarodičů byly a jsou výborné. V roce 1995 jsem si po těžké ženské operaci vyléčila velikou ránu po sešití ještě v nemocnici, k obdivu všech lékařů. Mým rodičům jsem hojila touto mastí bércové vředy. Mým dětem zahojila veškeré řezné rány, je dobrá na nastydlé nosní dutiny. Jako soukromý zemědělec jsem s ní léčila i zvířata, hlavně na velké rány u dobytka, psů i koček. Používám ji dodnes.

Jaroslava M., Balkova Lhota


Na tuto mast si pamatuji asi od mých osmi let. Je výborná na zubní váčky a veškeré záněty v těle.

Miroslav B., Balkova Lhota


Mast znám již z vyprávění mých rodičů, je dobrá na zubní váčky, nehojící se poranění, podebrané boláky a bércové vředy.

Ludmila Č., Balkova Lhota


Tato mast mi pomohla vytáhnout všechen hnis a nečistoty z nohy po šlápnutí na rezavý hřebík. Také mi pomohla při bolestech zubů a různých nehojících se poranění a zánětů.

František B., Balkova Lhota


Hojím si s mastí rány, odřeniny a záděry.

Lenka V., Balkova Lhota


Na tuto mast si vzpomínám z dětství, kdy ji můj tatínek používal na řezné a špatně se hojící rány.

Marie Š., Balkova Lhota