Náš příběh

Jsme rodinná firma Smolenka. Chceme Vám předat sílu stromů. Sílu ukrytou ve smrkové pryskyřici, která hraje hlavní roli v našich léčivých kosmetických produktech.

 

Vše začalo u našeho pradědy Aloise. Bylo to v době, kdy bylo běžné hledat pomoc od nemocí a neduhů v přírodě a ne v lékárnách. Naše rodina pochází z malé vesničky na jihu Čech. Alois sbíral v okolních lesích smrkovou smůlu a vařil z ní mast, která se stala v celém kraji velmi oblíbenou. Uplynulo mnoho času a v roce 2012 jsme se rozhodli náš rodinný recept oživit. Používáme stále stejný postup i suroviny. Smůlu ručně sbíráme, přidáváme kvalitní přepuštěné máslo a včelí vosk.  Vyrábíme hojivé zázraky a dávkujeme je do malých kelímků. Představte si, jak Vám takový malý kelímek zavoní smrkovou vůní lesa pokaždé, když ho otevřete.

Proč je pryskyřice tak účinná? Chrání stromy proti bakteriím a škůdcům při povrchovém poranění kůry a dřeva. Stejně tak chrání i naši pokožku při poranění, je protizánětlivá, hojivá, má antibakteriální a antimykotický účinek. Působí rychle a efektivně. Namazat na pokožku si ji můžete v podobě naší Smolné masti. Naši zákazníci si jí oblíbili nejen pro své účinky, ale také pro široké využití na různé problémy. Rozšířili jsme řadu  výrobků s pryskyřicí, kterou nyní také nabízíme. Navíc je smůla sama o sobě skvělým konzervantem, takže v našich výrobcích nenaleznete žádnou chemii ani konzervanty. Vše je čistě přírodní s jednoduchým složením. Doufáme, že s námi uvěříte síle stromů a necháte se hýčkat lesem.


„Stále mám v živé paměti, kdy jsem jako malé dítě pozorovala mého dědu Aloise při vaření masti ze smůly. Pamatuji si na tajemnou atmosféru a vůni. Lidé z vesnice si k dědovi Lojzovi chodili pro smolnou mast jako pro vzácnost. V té době jim pomáhala téměř na vše, co měli na těle bolavého. Od rozbitého kolene, zanícených nehtů, bolavých zubů, prasklých pat, popraskaných rukou, záděr, omrzlin, řezných a jiných ran všeho druhu, akné až po bércové vředy a plísně na nohou. S úspěchem mast používali i na zvířata. Dokonale vyčistila a zahojila vše.“ Vzpomíná Květuše Klecandová na svého dědečka.


Vždyť i smůla může přinést štěstí!

 

 

Bára a Vojta Klecandovi

 

Alois.s.jehomaminkou_Kateřinou_uprostřed_BalkovaLhota_8

DSC_0114_web