Náš příběh

Jsme rodinná firma Smolenka. Chceme Vám předat sílu stromů. Sílu ukrytou ve smrkové pryskyřici, která hraje hlavní roli v našich léčivých kosmetických produktech.

 

Vše začalo u našeho pradědy Aloise. Bylo to v době, kdy bylo běžné hledat pomoc od nemocí a neduhů v přírodě a ne v lékárnách. Naše rodina pochází z malé vesničky na jihu Čech. Alois sbíral v okolních lesích smrkovou smůlu a vařil z ní mast, která se stala v celém kraji velmi oblíbenou. Uplynulo mnoho času a v roce 2012 jsme se rozhodli náš rodinný recept oživit. Používáme stále stejný postup i suroviny. Smůlu ručně sbíráme, přidáváme kvalitní přepuštěné máslo a včelí vosk.  Vyrábíme hojivé zázraky a dávkujeme je do malých kelímků. Představte si, jak Vám takový malý kelímek zavoní smrkovou vůní lesa pokaždé, když ho otevřete.

Proč je pryskyřice tak účinná? Chrání stromy proti bakteriím a škůdcům při povrchovém poranění kůry a dřeva. Stejně tak chrání i naši pokožku při poranění, je protizánětlivá, hojivá, má antibakteriální a antimykotický účinek. Působí rychle a efektivně. Namazat na pokožku si ji můžete v podobě naší Smolné masti. Naši zákazníci si jí oblíbili nejen pro své účinky, ale také pro široké využití na různé problémy. Rozšířili jsme řadu  výrobků s pryskyřicí, kterou nyní také nabízíme. Navíc je smůla sama o sobě skvělým konzervantem, takže v našich výrobcích nenaleznete žádnou chemii ani konzervanty. Vše je čistě přírodní s jednoduchým složením. Doufáme, že s námi uvěříte síle stromů a necháte se hýčkat lesem.


„Stále mám v živé paměti, kdy jsem jako malé dítě pozorovala mého dědu Aloise při vaření masti ze smůly. Pamatuji si na tajemnou atmosféru a vůni. Lidé z vesnice si k dědovi Lojzovi chodili pro smolnou mast jako pro vzácnost. V té době jim pomáhala téměř na vše, co měli na těle bolavého. Od rozbitého kolene, zanícených nehtů, bolavých zubů, prasklých pat, popraskaných rukou, záděr, omrzlin, řezných a jiných ran všeho druhu, akné až po bércové vředy a plísně na nohou. S úspěchem mast používali i na zvířata. Dokonale vyčistila a zahojila vše.“ Vzpomíná Květuše Klecandová na svého dědečka.


Vždyť i smůla může přinést štěstí!

 

 

Bára a Vojta Klecandovi

 

Alois.s.jehomaminkou_Kateřinou_uprostřed_BalkovaLhota_8

DSC_0114_web

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení