Péče o nohy (nejen) v létě

Krásné nohy musí být především zdravé. Největšími problémy jsou suché paty, zarůstající nehty, silné otlaky či mykózy chodidel a nehtů. Neléčení popraskaných pat může dokonce vést až k nepříjemným a velmi bolestivým prasklinám. Díky pravidelné péči můžete předejít těmto nepříjemnostem. A pokud už těmito problémy Vaše chodidla trpí, pokusíme se Vám dát přírodní návod, jak chodidla ošetřit a ulevit jim.

 

  1. Dopřejte nohám šumivou koupel.

 

Vodní lázeň nohy a především paty krásně zjemní. Právě pro tento krok je možné použít Šumivou koupel s obsahem smrkové pryskyřice, která zaručí antibakteriální účinek. O zjemnění a vyživení pokožky se postará himalájská sůl a mandlový olej. Chodidla jsou po vodní lázni krásně připravena k dalšímu ošetření a pěkně se s nimi pracuje.

                                                     

 

 

  1. Odstraňte odumřelé buňky.

 

Nyní je vhodné pomocí pemzy či lávového kamene odstranit odumřelou či zrohovatělou kůži na patách, chodidlech i spodní straně prstů. Buďte opatrní, ať pemzou nezabrousíte příliš hluboko, mohli byste nohám ublížit. Pokud máte na chodidlech bolavé praskliny raději tento krok vynechejte.

 

  1. Hojivá mast nebo výživný krém?

 

V dalším kroku je důležité nohy ošetřit.

Pokud jsou nohy a paty suché, stačí je vyživit použitím Smolného krému. Obsažené bambucké máslo a mandlový olej kůži zjemňuje, smrková pryskyřice o nohy pečuje a předchází prasklinám.

Pokud chodidla trápí hluboké bolestivé praskliny či mykóza určitě použijte Smolnou mast, která obsahuje 30 % smrkové pryskyřice a vaše nohy tak pečlivě ošetří. Zde opravnu oceníte vysoký antibakteriální a antimykotický účinek pryskyřice, ucítíte úlevu od bolesti a chodidla se budou krásně uzdravovat.

Po použití masti či krému je velmi dobré chodidla zabalit do potravinové fólie či ponožek a nechat působit přes noc.

                                                                                                   

 

 

  1. Ošetření nehtů.

 

Pokud nehty trápí mykóza nebo bolestivě zarůstají použijte naši nehtovou kúru.

Na mykózu je obecně možné použít i Smolnou mast, ale na přání zákazníků jsme vyvinuli kúru na nehty se speciálním aplikátorem a navíc jsme ji posílili větším obsahem pryskyřice - 40%. Je zapotřebí ji používat pravidelně, dokud zasažený nehet neodroste. Kúra také podporuje nehty náchylné k lámání, třepení a v okolí nehtu vyživuje a zjemňuje nehtovou kůžičku.

 

                                                    

 

 

 

Správnou péčí, sílou přírody a smrkové pryskyřice vás už nevzhledné chodidla trápit nebudou. Těšíme se na vaše zkušenosti!!

 

 

 

Za Smolenku zdraví Bára

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení