Péče o nohy (nejen) v létě

Krásné nohy musí být především zdravé. Největšími problémy jsou suché paty, zarůstající nehty, silné otlaky či mykózy chodidel a nehtů. Neléčení popraskaných pat může dokonce vést až k nepříjemným a velmi bolestivým prasklinám. Díky pravidelné péči můžete předejít těmto nepříjemnostem. A pokud už těmito problémy Vaše chodidla trpí, pokusíme se Vám dát přírodní návod, jak chodidla ošetřit a ulevit jim.

 

  1. Dopřejte nohám šumivou koupel.

 

Vodní lázeň nohy a především paty krásně zjemní. Právě pro tento krok je možné použít Šumivou koupel s obsahem smrkové pryskyřice, která zaručí antibakteriální účinek. O zjemnění a vyživení pokožky se postará himalájská sůl a mandlový olej. Chodidla jsou po vodní lázni krásně připravena k dalšímu ošetření a pěkně se s nimi pracuje.

                                                     

 

 

  1. Odstraňte odumřelé buňky.

 

Nyní je vhodné pomocí pemzy či lávového kamene odstranit odumřelou či zrohovatělou kůži na patách, chodidlech i spodní straně prstů. Buďte opatrní, ať pemzou nezabrousíte příliš hluboko, mohli byste nohám ublížit. Pokud máte na chodidlech bolavé praskliny raději tento krok vynechejte.

 

  1. Hojivá mast nebo výživný krém?

 

V dalším kroku je důležité nohy ošetřit.

Pokud jsou nohy a paty suché, stačí je vyživit použitím Smolného krému. Obsažené bambucké máslo a mandlový olej kůži zjemňuje, smrková pryskyřice o nohy pečuje a předchází prasklinám.

Pokud chodidla trápí hluboké bolestivé praskliny či mykóza určitě použijte Smolnou mast, která obsahuje 30 % smrkové pryskyřice a vaše nohy tak pečlivě ošetří. Zde opravnu oceníte vysoký antibakteriální a antimykotický účinek pryskyřice, ucítíte úlevu od bolesti a chodidla se budou krásně uzdravovat.

Po použití masti či krému je velmi dobré chodidla zabalit do potravinové fólie či ponožek a nechat působit přes noc.

                                                                                                   

 

 

  1. Ošetření nehtů.

 

Pokud nehty trápí mykóza nebo bolestivě zarůstají použijte naši nehtovou kúru.

Na mykózu je obecně možné použít i Smolnou mast, ale na přání zákazníků jsme vyvinuli kúru na nehty se speciálním aplikátorem a navíc jsme ji posílili větším obsahem pryskyřice - 40%. Je zapotřebí ji používat pravidelně, dokud zasažený nehet neodroste. Kúra také podporuje nehty náchylné k lámání, třepení a v okolí nehtu vyživuje a zjemňuje nehtovou kůžičku.

 

                                                    

 

 

 

Správnou péčí, sílou přírody a smrkové pryskyřice vás už nevzhledné chodidla trápit nebudou. Těšíme se na vaše zkušenosti!!

 

 

 

Za Smolenku zdraví Bára